13.03.2023 110 shlédnutí Zdeněk Bergman

Lionské mistrovství Itálie 2023

Ve dnech 10. - 12. 2. 2023 se uskutečnila v Italském městě Domodossola již tradiční akce - otevřené mistrovství Italských lions clubů ve sjezdovém lyžování.

Již po několikáté se závodu účastnil i člen našeho klubu Martin Dlouhý, který se tak tím stal jediným zahraničním závodníkem. Závody probíhaliy jako obvykle v přátelské atmosféře a i bohatý doprovodný program byl připraven na vysoké úrovni.

Z celkových 124 startujících závodníků se podařilo našemu zástupci obsadit celkové 5 místo a ve své kategorii se umístil na 2 místě za italským závodníkem z Val di Fiemme, které bude pořádat další ročník tohoto klání v roce 2024.

Tímto “počinem” se opět utužily vztahy s naším partnerským klubem z Domodossoly a spoustu dalších italských lionů se dozvědělo mnoho informací o Teplicích a naší činnosti.

Věříme, že na příští ročník ve Val di Fiemme se nás vydá více a pozná přijemnou pohostinnost italských klubů a navážeme opět nová a zajímavá přátelství, protože “lionismus” není jen o práci pro potřebné ale také o budování přátelství mezi liony, což se při takovýchto akcích velmi nabízí.