22.04.2024 5 shlédnutí Zdeněk Bergman

Návštěva v Praze

V sobotu 20. dubna 2024 jsme byli hosty lionů z pražského klubu Ambassador. Ti pro nás připravili zajímavý program.

Při procházce pražským Karlovem a Albertovem jsme se dozvěděli něco o historii areálu dnešního muzea Policie ČR včetně kostel a Panny Marie a sv. Karla Velikého, v jehož zdi jsou uvízlé dělové koule z dob pruského obléhání Prahy. Prošli jsme se po hradbách, které jsou sice barokní, ale nacházejí se na místě, kde byly i ty původní novoměstské z doby Karla IV. Kolem parku Ztracenka jsme prošli na Albertov s památným místem našich novodobých dějin.

V budově děkanátu Přírodovědecké fakulty jsme navštívili Chlupáčovo muzeum historie Země a Mineralogické sbírky - oboje se zajímavým kometářem průvodců. Prohlédli jsme si také budovu chemického ústavu, kde jsme obdivovali úžasnou názornou a interaktivní periodickou soustavu prvků.

Setkání jsme zakončili v hospodě Potrefená husa, kde jsme debatovali o všem možném, ale nejvíce samozřejmě o lionském hnutí a našich aktivitách.

Bylo to příjemné odpoledne a my za něj našim "ambassadorským" kolegům moc děkujeme!