22.05.2022 182 shlédnutí Zdeněk Bergman

XXIX. konvent D-122

Ve dnech 20. - 22. května 2022 proběhl v Nitře XXIX. konvent lionského distriktu D-122. LC Teplice tam měl své dva zástupce.

Česko-slovenský distrikt prošel složitým obdobím několika posledních let, kdy se řešila snaha některých slovenských klubů o rozdělení na distrikty dva, a vše navíc komplikovala pandemie nemoci covid-19, která bránila osobním setkáváním. Nitranský konvent byl ve znamení nastolení opětovné jednoty a dobrých vztahů uvnitř distriktu.

Významným hostem byl mezinárodní ředitel LCI Bent Jaspersen z Dánska. Ten ocenil činnost klubů našeho distriktu, přičemž zvláště vyzdvihl pomoc ukrajinským válečným uprchlíkům. Význačným představitelům distriktu předal vysoká lionská ocenění.

Jednání konventu mělo pracovní část (hlavní zasedání a školení funkcionářů), slavnostní část (kde se kromě jiného předávala ocenění) a galavečer (slavnostní večeře, hudební vystoupení a tanec).

Velké poděkování patří lionum z LC Nitra za perfektní organizaci celé akce.